آشنایی با رشته مدیریت اجرایی و MBA - بخش آخر

ادامه تحصیل

دانش‌آموختگان رشته مدیریت اجرایی یا MBA می‌توانند در هر یک از رشته‌های مربوط به مدیریت نظیر مدیریت تکنولوژی، مدیریت مالی، رهبری و رفتار سازمانی در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهند. در واقع دانش‌آموختگان هر یک از رشته‌های مرتبط با مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند برای ادامه تحصیل در همان رشته و یا سایر رشته‌های مدیریتی در آزمون مربوطه شرکت نمایند.

برخورداری از توانمندی و دانش مدیریت در هر سازمانی از عوامل مهم موفقیت محسوب می‌شود. از این رو دانش‌آموختگان رشته مدیریت اجرایی می‌توانند در اغلب سازمان‌ها مشغول به کار شوند. کاربرد وسیع دانش مدیریت، رویکرد کاربردی این رشته (در مقایسه با سایر رشته‌های مدیریت)، تنوع فعالیت‌ها در این رشته (مشاوره مدیریت، اداره سازمان‌ها یا بخش‌هایی از آن، کارآفرینی، فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی)، جوان بودن رشته در کشور باعث شده تا این رشته بازار کار گسترده و سطح درآمد بالایی را برای دانش‌آموختگان به همراه داشته باشد. البته در این رشته توانمندی‌های فردی، علاقه و معلومات گسترده و مطالعات جانبی نقش بسیار مهمی در موفقیت دانش‌آموختگان دارد. همین امر باعث می‌گردد تا سطح در آمد و میزان ارتقاء شغلی دانش‌آموختگان بسیار متفاوت باشد.

 

علاقه مندان به منظور کسب اطلاع بیشتر از رشته های MBA و مدیریت اجرایی (E MBA) و آزمونهای ورودی آنها در داخل و خارج از کشور می‌‌توانند به منابع و مراجع زیر مراجعه نمایند:

1- پایگاه اطلاع رسانی  www.modir.ir

2- پایگاه اطلاع رسانی  www.mba.ir

3- پایگاه اطلاع رسانی  www.mba.com

4- کتابچه کارشناسی ارشد، راهنمای گروه امتحانی مدیریت اجرایی، تالیف: محمد وکیلی، انتشارات کوی کوثر

 

 

منابع و مآخذ:

1- معرفی دوره کارشناسی ارشد MBA، دانشکده مدیریت و اقتصاد، دانشگاه صنعتی شریف

2- معرفی دوره کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی، سازمان مدیریت صنعتی ایران

3-دفترچه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

4- کتابچه کارشناسی ارشد، راهنمای گروه امتحانی مدیریت اجرایی، تالیف: محمد وکیلی، انتشارات کوی کوثر

+ گروه مدرسان طرح نو ; ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٥/٢٩
    پيام هاي ديگران ()