بودجه بندی سوالات فارسی - آزمون مدیریت اجرایی

سوالات فارسی آزمون کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی در سالهای گذشته چه از نظر بودجه بندی سوالات و چه منابع سوالات و همچنین میزان سختی  تست ها دچار بی ثباتی  و دستخوش تغییرات فراوانی بوده است.

و از این رو نمی توان قاطعانه گفت که در آزمون سال جاری چه میزان از سوالات به مبحث معنی و مفهوم اختصاص دارد و چه میزان به دستور زبان و آرایه های ادبی و تاریخ ادبیات و املا.

اما با بررسی سوالات سالهای 85 تا 88 در می یابیم که  در چهار سال گذشته که بودجه بندی سوالات به گونه ای بوده که بخش معنی و مفهوم را به مهم ترین بخش تبدیل کرده است.

نمودار بودجه بندی سوالات در 4سال گذشته را مشاده نمایید:

 

 

 اگر بخواهیم بر اساس میانگین گیری از  4 سال گذشته  بودجه بندی سوالات امسال را پیش بینی کنیم، به این نتیجه می رسیم که احتمالاً 16 سوال از مبحث معنی و مفهوم خواهیم داشت و به مباحث آرایه های ادبی، دستور زبان، املا و تاریخ ادبیات بین 2 تا 3 سوال اختصاص خواهد یافت.

نمودار بودجه بندی احتمالی سوالات امسال به صورت زیر خواهد بود:

 

 

از توجه مضاعف به بخش معنی و مفهوم غافل نشوید و از طریق کتب و جزوات مناسب موجود، این مبحث را به خوبی فرا گیرید. همچنین در اختیار داشتن جزوه ای خوب می تواند شما را در فراگرفتن مبحث آرایه ها و دستور زبان در کمترین زمان ممکن یاری رساند.

برایتان موفقیت در آزمون را آرزو دارم.

 مصطفی علیزاده

  

لینک مرتبط: کتاب فارسی- آمادگی کنکور مدیریت اجرایی

 

+ گروه مدرسان طرح نو ; ۱٠:۳٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱۱/۱
    پيام هاي ديگران ()