برنامه ریزی کنکور - قسمت اول

1-      زمان موجود را تا آزمون را مطابق جدول زیر به سه فاز تقسیم کنید.

      

مرحله

برنامه

زمان­بندی

فاز اول

مطالعه تفصیلی منابع و شرکت در کلاسهای آمادگی

1/7/88 الی 1/10/88

فاز دوم

تست زدن و مرور نکات کلیدی

1/10/88 الی 24/10/88

فاز سوم

جمع­بندی و حفظ نکات کلیدی

25/10/88 الی 30/10/88

 2-      مشخص کنید چه منابعی برای مطالعه هر درس توسط اساتید پیشنهاد شده است. در حال حاضر برای هر درس کتابها و منابع بسیار زیادی وجود دارد. اما وقت شما محدود است و حتماً باید اولویت­بندی کنید.توصیه می­شود حتماً برای اولویت­بندی منابع با اساتید مشورت کنید. لزوماً آنچه دانشجویان سالهای قبل توصیه می­کنند(حتی اگر در بهترین دانشگاهها قبول شده باشند) برای آزمون امسال کارساز نیست. فراموش نکنید سال به سال منابع و نحوه طرح سوالات با تغییراتی همراه است.

تذکر 1: بدیهی است که جزوه تالیفی استاد هر درس و تمرینهائی که مشخص می­کند مهمترین منبع مطالعاتی آن درس به حساب می­آید.

تذکر 2: به هیچ عنوان آزمون و خطا نکنید و خارج از اولویت مطالعه نکنید.

3-      محاسبه کنید در طول هفته چقدر وقت مفید برای مطالعه دروس دارید(به جز زمانی که در کلاسها شرکت می­کنید). در این صورت کل وقت موجود خود را در هر فاز می­توانید برآورد کنید.

4-      (با نظر استاد هر درس) تخمین بزنید  مطالعه هر یک از منابع اولویت­بندی شده به چه میزان زمان احتیاج دارد. حال با توجه به بند 3 می­توانید مشخص کنید که تا پایان فاز 3 چه منابعی را می­توانید مطالعه کنید.

5-      در صورتی که احساس می­کنید آنقدر وقتتان محدود است که حتی مطالعه منابع اصلی هم غیر ممکن است، لازم است با حذف برخی فعالیتهای روزمره وقت آزاد خود را افزایش دهید و یا برای حدود 5 ماه باقی مانده تا کنکور خواب خود را به حداقل ممکن برسانید و یا یا خدای ناکرده امسال را به عنوان دست­گرمی در آزمون شرکت کنید تا سال بعد که وقت بیشتری دارید.

ادامه دارد

 

نوشته شده توسط محمد وکیلی

+ گروه مدرسان طرح نو ; ٤:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱٠/۱٩
    پيام هاي ديگران ()