5 گام مطالعه زبان فارسی برای کنکور مدیریت اجرایی

استاد علیزاده در وب سایت خود مطالبی را تحت عنوان پنج گام مطالعه زبان و ادبیات فارسی برای کنکور ارشد مدیریت اجرایی معرفی نموده اند و توضیحاتی داده اند. این گام ها عبارتند از :

انتخاب و تهیه منابع آموزشی مناسب

مشاوره درباره روش و چگونگی مطالعه

مطالعه مباحث آموزشی و حل تمرین ها و تست ها نمونه

مرور مطالب و رفع اشکال    و

پاسخ به تست های جامع

توصیه می شود برای آگاهی از روش مطالعه زبان و ادبیات فارسی برای کنکور مدیریت اجرایی این سلسله یادداشت ها را مطالعه کنید.

آدرس سایت ایشان:

www.EMBAfarsi.ir

 

+ گروه مدرسان طرح نو ; ٩:۱٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٧/٢٢
    پيام هاي ديگران ()   

تفکیک کنکور رشته‌های مجازی از کنکور کارشناسی ارشد

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی گفت: کنکور رشته‌های مجازی از کنکور کارشناسی ارشد جدا می‌شود.
سیدابوالفضل حسنی، مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، با بیان اینکه جلسات متعددی با دانشگاه‌های مادر تهران و شیراز و معاونان آموزشی این دانشگاه‌ها برگزار شده است، گفت: تصمیم بر این شد که رشته‌های مجازی در قالب کنکور کارشناسی ارشد نباشد.

وی گفت: تعدادی از دانشگاه‌ها در سال‌های گذشته برای اجرای دوره مجازی در برخی از رشته‌ها آزمون اختصاصی برگزار می‌کردند که این آزمون باید ضابطه‌مند شود.

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی اظهار داشت: دانشگاه‌ها معتقدند که در آزمون کارشناسی ارشد نمی‌توانند دانشجوهای مستعد خود را در رشته‌های مجازی جذب کند چرا که داوطلبانی رشته مجازی را انتخاب می‌کند که دوره‌های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی و پیام نور را نیز انتخاب کرده‌اند. به عبارتی با کنکور کارشناسی ارشد «ته کنکوریها» جذب رشته‌های دوره‌های مجازی می‌شوند.

وی گفت: باید در دوره‌های مجازی از داوطلبان مستعد استفاده شود. با برگزاری کنکور مجزا می‌توان این اقدام را انجام داد.

دکتر حسنی در گفت‌وگو خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: در گذشته دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو در دوره‌های مجازی به صورت مجزا عمل می‌کردند، اما امسال این آزمون به صورت سراسری توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود.

وی در خصوص نحوه ثبت‌نام دانشجویان در این آزمون، تاکید کرد: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به پورتال دانشگاه خود ثبت‌نام اولیه را انجام دهند که پس از آن لیست اسامی دانشجویان به سازمان سنجش ارسال می‌شود و این آزمون 19 بهمن ماه توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود.

مدیرکل دفتر گسترش وزارت علوم، تصریح کرد: دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی، شریف، علم و صنعت، خواجه نصیرالدین طوسی، امیرکبیر، تربیت مدرس، شیراز و دانشگاه قرآن علوم و حدیث مجری برگزاری آزمون اختصاصی دوره‌های مجازی هستند.

وی در خصوص اسامی رشته‌های این دوره‌ها، یادآور شد: لیست نهایی رشته‌ها به زودی اعلام می‌شوند، اما بیشترین رشته‌ها مربوط به رشته‌های نظری است.

وی با بیان اینکه کنکور کارشناسی ارشد در 19 بهمن برگزار می‌شود اظهار داشت: کنکور اختصاصی دوره‌های مجازی دانشگاه‌های کشور در همان روز یعنی 19 بهمن به طور مجزا برگزار می‌شود.

حسنی با تأکید بر اینکه هنوز ساز و کار مشخصی از برگزاری آزمون دوره‌های مجازی دانشگاه ها مشخص نشده است گفت: بر این اساس داوطلب منحصراً مجاز به انتخاب سیستم مجازی است و اگر دانشگاه‌ها در مرحله تکمیل ظرفیت خواسته باشند می‌توانند ظرفیت دوره مجازی خود را از سایر داوطلبان دوره غیرمجازی تکمیل کنند.

وی درباره زمان شروع کلاس‌های دوره مجازی گفت: شروع کلاس‌ها در مرحله تکمیل ظرفیت از مهر سال تحصیلی به بعد خواهد بود.

 

+ گروه مدرسان طرح نو ; ٧:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران ()