اخبار آزمون

تاریخ و نحوه ثبت‌نام از داوطلبان آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی‌ارشد ناپیوسته داخل) سال 1389 و پانزدهمین دوره المپیاد علمی ـ دانشجویی کشور

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور:

به اطلاع کلیه داوطلبان متقاصی ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی‌ارشد ناپیوسته داخل) سال 1389 و پانزدهمین دوره المپیاد علمی ـ دانشجویی کشور می‌رساند که ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی‌ارشد ناپیوسته داخل) سال 1389 از ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه 5/8/88 (پنجم آبان ماه 1388) به صورت اینترنتی آغاز می‌شود و در پایان روز سه‌شنبه 12/8/88 (دوازدهم آبان ماه 1388) پایان می‌پذیرد.
اطلاعیه این سازمان در خصوص شرایط و ضوابط و نحوه ثبت‌نام از داوطلبان در نشریه پیک‌سنجش روز دوشنبه 4/8/88 منتشر و همزمان نیز بر روی سایت سازمان قرار داده می‌شود.
ضمناً به اطلاع می‌رساند که آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی‌ارشد ناپیوسته داخل) سال 1389 در صبح و بعد از ظهر روزهای چهارشنبه 28، پنج‌شنبه 29 و جمعه 30 بهمن‌ماه 1388 برگزار خواهد شد

+ گروه مدرسان طرح نو ; ٩:٢۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢٧
    پيام هاي ديگران ()   

سوالات آزمون سراسری-4

سوالات ریاضی آزمون سراسری کارشناسی ارشد سال 88 را می توانید از اینجا دریافت نمایید.

 

 سوالات ریاضی آزمون سراسری سال 88 مدیریت اجرایی(MBA)

 

یادآوری:

می توانید سوالات خود را از طریق این وبلاگ مطرح نمایید؛ سوالات به اساتید مربوط به هر درس انتقال داده می شود و انشاله پاسخ های اساتید از همین طریق در اختیار علاقمندان قرار می گیرد

+ گروه مدرسان طرح نو ; ۸:٥٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٧/۱۸
    پيام هاي ديگران ()   

زبان تخصصی مدیریت بازرگانی– MBA - بخش دوم

مروری بر آزمونهای پیشین

آشنایی با آزمونهایی که تاکنون برگزار شده، مهم­ترین عامل در تعیین روش مطالعه این درس است. آزمون زبان تخصصی شامل 30 سوال به شرح زیر می­باشد:

نوع سوال

تعداد سوال

دانش لازم برای پاسخ به سوال

واژگان (Vocabulary)

10

تسلط بر معنا و مفهوم واژگان کتاب

جاخالی (Cloze Test)

5

تسلط بر متن کتاب، گرامر در حد پایه و معنای واژگان

درک مطلب (Comprehension)

15 (3 متن)

تسلط بر مفاهیم بازاریابی و متن کتاب و معنای واژگان

 

در مجموع 13 سوال(حدود 44% ) سوالات مربوط به سنجش تسلط داوطلب به معنای واژگانی است که در کتاب به کار رفته است. 5 سوال ( حدود 17%) مربوط به سنجش تسلط داوطلب بر گرامر پایه و مابقی سوالات به ارزیابی تسط داوطلب به مفاهیم پیشرفته بازاریابی می­پردازد.

در واقع آزمون زبان در وهله اول آزمون بازاریابی است و بعد آزمون زبان انگلیسی. لذا اهمیت واقعی این درس شاید معادل 6 واحد درسی باشد. البته در بین چهار مهارت اصلی زبان شامل خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن 3 مهارت آخر در این آزمون کاربردی ندارد. آنچه در این آزمون برای طراحان سوال اهمیت دارد این است که داوطلب چقدر مفاهیم عمیق بازاریابی را درک کرده و چقدر در درک مفاهیم و ترجمه متون تخصصی بازاریابی تبحر دارد.

+ گروه مدرسان طرح نو ; ٦:٢٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/۱۳
    پيام هاي ديگران ()   

زبان تخصصی مدیریت بازرگانی– MBA - بخش اول

آزمون زبان تخصصی مدیریت بازرگانی– MBA

آزمون دانش­پذیری  رشته­های مدیریت اجرایی و MBA دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد تاکنون 3 دوره برگزار شده است. مهم­ترین چالش دانش­پذیران در این آزمون درس زبان تخصصی بوده است. تا آنجا که شاید به جرآت بتوان گفت 90% کسانی که حد نصاب نمره و یا میانگین قبولی را کسب نکردند، در این درس مشکل داشته­اند. موفقیت در این درس مهم ترین معیار قبولی در رسته مدیریت اجرایی و MBA دانشگاه پیام نور است. نکته بسیار مهم این است که اگر بدانید، چه جیز را بخوانید و با چه روشی این درس را مطالعه کنید، شانس خود را تا حد زیادی افزایش داده­اید. در صورت آگاهی از این امر، حتی کسانی که ضعف پایه­ای در زبان انگلیسی دارند امکان موفقیت را خواهند داشت. البته این به شرط صرف زمان کافی و مطالعه و تمرین مستمر است. ضروری است بر این نکته تاکید شود که این درس را نمی­توان در یک دوره زمانی کوتاه فرا گرفت. زیرا تنها در صورتی که دانسته­های اطلاعات بسیار زیاد این درس در حافظه بلند مدت شما تثبیت شود، می­توانید به سوالات پاسخ دهید. لذا پیشنهاد می­شود یک برنامه هفتگی منظم برای مطالعه داشته باشید.

 ادامه دارد...

محمد وکیلی

+ گروه مدرسان طرح نو ; ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٦
    پيام هاي ديگران ()